7 častých chýb pri zazimovaní náradia

Pridané: 15.8.2019 13:30:16 Počet zobrazení: 853

15 August 2019

Letná záhradná sezóna sa pomaly končí a prichádza čas uschovať záhradné náradie na zimu. Mysleli ste už na to, kam s ním? Vyhnite sa častým chybám.

7 častých chýb pri zazimovaní náradia

Odkladáte náradie neočistené?

Náradie býva špinavé, načo z neho striasať hlinu, však? Tento prístup ale výrazne znižuje životnosť náradia a zvyšuje prašnosť v odkladacom priestore.

Kovové časti náradia by ste pred zimou mali umyť a nechať dôkladne vyschnúť. Tupé hrany naostriť a drevené časti zasa naolejovať alebo ošetriť lakom. Tiež by ste mali skontrolovať, či rúčky dobre sedia, prípadné uvoľnenie opraviť. Kosačky a iná záhradná technika by mali aspoň raz za dva roky prejsť záručným či pozáručným servisom.

 

Všetko na jednej hromade? 

Náradie pohádzané na seba je neprehľadné a navyše sa mu obrusujú hrany, opäť tak trpí jeho životnosť. V miestnosti, kde máte uložené náradie, by ste teda mali mať aspoň vešiačiky na stene, ideálne rôzne organizéry. Na drobné náradie vám môže pomôcť šikovný nástenný organizér.

 

Skladujete náradie v nesprávnom prostredí?

Ľudia najčastejšie skladujú záhradné náradie v garáži či v pivnici, niekedy žiaľ aj len tak vonku. Tieto priestory však nie sú určené na zazimovanie a náradie tu buď zavadzia, alebo je vo vlhkom prostredí. To isté platí, ak máte na záhrade iba malú drevenú kôlňu bez vetrania, v ktorej môže náradie napadnúť korózia.

 

Nemyslíte na záhradnú techniku, bicykle či záhradný nábytok?

Do kôlničky nezmestíte bicykel ani kosačku, však? A už vôbec nie záhradný nábytok. Ak si však na uskladnenie náradia na zimu vyberiete profesionálny záhradný domček, zmestíte doň pokojne aj všetky tieto veci. Pri výbere dávajte pozor na to, aby boli dvere dostatočne široké a ideálne posuvné a takisto na to, aby bol domček dostatočne veľký, s rozlohou aspoň 5 m2.

 

---> NÁŠ TIP: Antracitový kovový záhradný domček na náradie s rozlohou 5 m2

 

 1

Obr. 1: Kovový záhradný domček na náradie s rozlohou 5 m2

 

Nemáte náradie pod zámkom?

Ak je vaša záhradka umiestnená mimo vášho domova, mali by ste mať na uskladnenie záhradného náradia a drobnej záhradnej techniky domček, ktorý môžete uzamknúť. Tak vaše náradie ochránite pred zlodejmi. Pri výbere záhradného domčeka teda vyberajte taký, ktorý má dvere predpripravené na to, aby ste ich mohli zabezpečiť zámkom, alebo retiazkou a zámkom.

 

---> NÁŠ TIP: Zelený kovový záhradný domček na náradie s prípravou na uzamykanie

 

 2

Obr. 2: Dvere záhradného domčeka predpripravené na uzamknutie zámkom

 

Vybrali ste si zlý záhradný domček? 

Ak sa bavíme o záhradných domčekoch, človek častokrát na základe neznalosti vyberie zle. Neuzamykateľné domčeky, príliš malé domčeky, zbytočne predražené domčeky, či domčeky zo zlého materiálu. Aby ste sa vyhli poslednej chybe, v ďalšom bode zistíte, aké majú jednotlivé materiály výhody a nevýhody.

 

Plast, drevo alebo kov?

Plastové domčeky sa tešia veľkej obľube, sú totiž ľahké a prenosné. Nevýhodou nekvalitného plastu ale môže byť jeho strata farby, praskanie a vďaka krehkosti materiálu aj ľahká možnosť vykradnutia.

Drevené domčeky sú o niečo bezpečnejšie, majú však horšie odvetrávanie a vie sa v nich držať vlhkosť, čo neprospieva záhradnému náradiu a napomáha korózii.

Asi najlepšou voľbou je kovový záhradný domček, ktorý je z pevného antikorózneho materiálu, má zabezpečené odvetrávanie a je odolný nielen voči vrtochom počasia, ale aj voči zlodejom.

 

---> NÁŠ TIP: Kovové záhradné domčeky s rozlohou od 3,5 do 5 m2

 3

Obr. 3: Kovový záhradný domček s odvetrávaním a rozlohou 5 m2

 

--> DO ESHOPU: Záhradné domčeky


Sme e-shop overený zákazníkmi Heureky

 

"Skúsenosť len jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rýchla komunikácia, rýchle dodanie, video - montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresne rýchle dodanie"


Tovar vám doručíme kuriérmi 

Slovak Parcel Service - logo

123 kuriér

alebo si ho vyzdvihnete na odbernom mieste

Zásielkovňa

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním e-shopu súhlasíte s ich používaním.

 

 

×

Tovar zakúpený v našom e-shope môžete kedykoľvek vrátiť do 14 dní  Odstúpenie od zmluvy - Vrátenie tovaru do 14 dní