Ako vybrať záhradné pieskovisko pre deti

Pridané: 20.3.2019 08:41:09 Počet zobrazení: 2226

20 Marec 2019

Ako vybrať záhradné pieskovisko pre deti

 Ako vybrať záhradné pieskovisko pre deti

 

Chcete v lete tráviť s deťmi viac času vonku? Vyberte im pieskovisko, ktoré spĺňa týchto 7 dôležitých kritérií. Dve z nich vážne ovplyvňujú zdravie.

 

Pieskovisko, ktoré ľahko presuniete 

Mať či nemať pieskovisko na záhrade? Toto je najčastejšia otázka pred výberom. Ak vás desí predstava, že vám pieskovisko už navždy zaberie veľkú časť záhrady, môžete si vydýchnuť. Existujú totiž aj mobilné pieskoviská na kolieskach, ktoré ľahko presuniete kamkoľvek, kam práve potrebujete. Na kraj záhrady v zime, prípadne naopak, bližšie k bazénu alebo na slniečko, ak sa chcete v lete opaľovať a hrať sa s deťmi.

 

---> NÁŠ TIP: Mobilné detské pieskovisko JURHAN s kolieskami

 

 1

Obr. 1: Aj takto môže vyzerať mobilné detské pieskovisko

 

Pieskovisko a zároveň záhradný domček 

Nechcete mať zo záhrady iba detské ihrisko? Nekupujte teda niekoľko oddelených riešení, ale jedno kompaktné. Na trhu sú už dnes produkty, ktoré v sebe kombinujú funkciu záhradného domčeka a pieskoviska.

 

Dôležité je zakrývať piesok

Prečo? Pretože keď sa v ňom deti nehrajú, prichádzajú iní nevítaní návštevníci. Často sú to rôzne túlavé zvieratá alebo záhradné hlodavce. Tie môžu v pieskovisku zanechať svoje výkaly, ktoré sú často zdrojom nebezpečných chorôb. Ak s nimi zvedavé dieťa príde do kontaktu, viete si predstaviť, čo sa stane. Zvlášť nebezpečné sú túlavé mačky, ktoré často prenášajú tzv. toxoplazmózu. Ide o nebezpečné infekčné ochorenie, ktoré u dievčat v dospelosti môže spôsobiť neplodnosť. Práve preto je dôležité vybrať si pieskovisko so zasúvacím mechanizmom alebo strieškou, vďaka čomu budete deti chrániť pred nebezpečnými chorobami.

 

--->NÁŠ TIP: Pieskovisko so zasúvacím mechanizmom JURHAN

 

 2

Obr. 2: Pieskovisko so zasúvacím mechanizmom pre ochranu piesku

 

Strecha by mala chrániť pred UV žiarením

Aj ďalšie kritérium má zdravotný rozmer. Ak vyberáte pieskovisko alebo záhradný domček s látkovou strechou, táto by mala mať UV filter. Tak ako dobrý opaľovací krém, aj strieška pieskoviska musí vaše deti ochrániť pred slnečným žiarením aspoň faktorom 50.

 

---> NÁŠ TIP: Záhradný domček a pieskovisko s UV ochranou 50+

 

Domček ochráni pred dažďom – deti i hračky

Kam schovať všetky hračky, aby nezmokli? Jednoduché – do záhradného domčeka, ktorý má šikovnú nepremokavú striešku. Tá ochráni pred zmoknutím nielen hračky, ale aj deti samotné, keď sa budú chcieť schovať pred pár kvapkami letného dažďa.

 

Pozor na materiál

Plastové pieskoviská sú pomerne častým riešením, no samotný plast je málo odolný, rýchlo sa láme a na slnku stráca farbu. Z dlhodobého hľadiska je lepšie zvoliť drevo, ktoré je pevné a vydrží. Aby nevybledlo, vyberajte také, ktoré je už naimpregnované a tým pádom bezúdržbové.

 

 3

Obr. 3: Pieskovisko JURHAN z impregnovaného borovicového dreva

 

Na kritériá pozerajte aj pri lacnejších výrobkoch

Či už siahnete po komerčných produktoch z bežných hobby marketov, alebo sa zameriate na kvalitnejšie pieskoviská od špecializovaných predajcov, nehľaďte iba na cenu. Overené e-shopy vám často ponúknu veľmi dobrú európsku kvalitu za priaznivé ceny. Aj v prípade, že kupujete menšie pieskovisko, dbajte hlavne na zdravotné riziká a na možnosť zakrývať piesok a chrániť deti pred slnkom. Kvalitné mobilné pieskoviská s vyhovujúcimi kritériami dostanete na trhu už v cenovom rozsahu od 60 do 120 €.

 4

Obr. 4: Menšie pieskovisko JURHAN so skladacou strieškou a UV filtrom

 

Článok pre vás pripravila redakcia e-shopu JURHAN – špecialista na doplnky do záhrady a kancelárie. Prezrite si ich pieskoviská už od 69 €.

 

Viac na https://www.jurhan.com/c/doplnky-do-zahrady/pieskoviska

 

 


Sme e-shop overený zákazníkmi Heureky

 

"Skúsenosť len jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rýchla komunikácia, rýchle dodanie, video - montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresne rýchle dodanie"


Tovar vám doručíme kuriérmi 

Slovak Parcel Service - logo

123 kuriér

alebo si ho vyzdvihnete na odbernom mieste

Zásielkovňa

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním e-shopu súhlasíte s ich používaním.

 

 

×

Tovar zakúpený v našom e-shope môžete kedykoľvek vrátiť do 14 dní  Odstúpenie od zmluvy - Vrátenie tovaru do 14 dní