Kancelárska stolička ako zdravotná pomôcka - Podľa čoho si vybrať?

Pridané: 23.11.2017 18:56:20 Počet zobrazení: 1740

23 November 2017

Možno sa to nezdá byť veľkým problémom, ale výber správnej kancelárskej stoličky pre vás a vašu kanceláriu môže výrazne ovplyvniť vaše zdravie a celkové pohodlie.

Kancelárska stolička ako zdravotná pomôcka - Podľa čoho si vybrať?

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ KANCELÁRSKU STOLIČKU?

Ak pracujete doma alebo v kancelárii, táto práca zvyčajne spočíva v trávení veľkého času na stoličke. Takáto pozícia zvyšuje stresové štruktúry v chrbtici, čo môže neskôr viesť k vývoju rôznych problémov a samotných ochorení chrbtice. Preto je dôležité, aby vaša kancelárska stolička bola ergonomická a taktiež pre vás pohodlná. Len tak sa môžete vyhnúť nepríjemným zdravotným problémom. Správna kancelárska stolička taktiež zvyšuje produktivitu a efektívnosť vašej práce.

1. Výška sedadla

Výška sedadla kancelárskej stoličky by mala byť ľahko nastaviteľná. Výška by sa mala pohybovať od 40 do 55 cm od podlahy, ktorá je vhodná pre väčšinu ľudí. Takto správne nastavená výška umožňuje užívateľovi mať nohy na podlahe, stehná v horizontálnej a ramená v správnej výške.

2. Šírka a hĺbka sedadla

Tieto dve funkcie sú veľmi dôležité pre pohodlnú podporu každého užívateľa. Štandardná šírka je obvykle 43 až 51 cm. Hĺbka (od prednej strany po zadnú časť sedadla) si musí užívateľ nastaviť tak, aby mohol sedieť s chrbtom o opierku stoličky.

3. Lumbálna podpora

Lumbálna (spodná) podpora chrbtice je tiež nesmierne dôležitá. Ak táto časť chrbtice nemá dostatočnú podporu, dochádza k napínaniu svalov v dolnej časti. Ergonomická stolička by preto mala obsahovať bedrové nastavenie (výšku aj hĺbku) pre správne nasadenie tejto podpory.

4. Operadlo

Opierka ergonomickej stoličky by mala byť široká približne 30 až 49 cm a podporovať prirodzenú krivku chrbtice. Operadlo musí byť nastaviteľné v predných aj zadných uhloch spolu s blokovacím mechanizmom.

5. Lakťové opierky

Lakťové opierky je potrebné nastaviť tak, aby užívateľ mohol pohodlne pracovať, pričom ramená by mali byť uvoľnené. Lakte sa musia nachádzať na lakťovej opierke a predlaktie by malo byť voľné počas práce.

6. Otočná

Každá ergonomická stolička by sa mala voľne otáčať, aby umožnila ľahký prístup k jednotlivým častiam stola.

7. Materiál

Materiál stoličky musí byť priedušný a obsahovať dostatok podporných vankúšikov.

 

Kancelárska stolička - šedá so športovým dizajnomDetail kancelárskej stoličky - šedá čierna farba, opierkaBočný pohľad na kancelárske kresloMáme pre vás jeden tip na záver
 

Každú hodinu si dajte pauzu, postavte sa. Urobte pár krokov, ponaťahujte sa - stačí na to pár minút. Myslite na slová doktorov a fyzioterapeutov, ktorí hovoria, že ak viete, ako správne sedieť, môžete sedieť bezpečne a zdravo prakticky na akejkoľvek stoličke.

 

 


Sme e-shop overený zákazníkmi Heureky

 

"Skúsenosť len jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rýchla komunikácia, rýchle dodanie, video - montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresne rýchle dodanie"


Tovar vám doručíme kuriérmi 

Slovak Parcel Service - logo

123 kuriér

alebo si ho vyzdvihnete na odbernom mieste

Zásielkovňa

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním e-shopu súhlasíte s ich používaním.

 

 

×

Tovar zakúpený v našom e-shope môžete kedykoľvek vrátiť do 14 dní  Odstúpenie od zmluvy - Vrátenie tovaru do 14 dní