Nerobíte chybu pri zazimovaní záhradného nábytku? Vieme ako na to

Pridané: 18.9.2017 07:54:21 Počet zobrazení: 3426

18 September 2017

Záhradný nábytok bez údržby je mýtus. Ako ho zazimovať ? Pripravili sme si pre vás pár dobrých rád pred zazimovaním záhradného nábytku.

Nerobíte chybu pri zazimovaní záhradného nábytku? Vieme ako na to

Aj keď jeseň ešte nejakú dobu potrvá, záhradkárska sezóna sa definitívne blíži k svojmu koncu. Je preto načase pripraviť na zimu aj záhradný nábytok, aby sme si našu zelenú obývačku na balkóne alebo na terase mohli na jar opäť zariadiť bez ujmy. Prinášame prehľad rôznych materiálov – a na čo si pri nich máte dávať pozor.

Záhradný nábytok z umelej hmoty

Aj keď záhradný nábytok z umelej hmoty môžete nechať prezimovať vonku, odporúčame uskladniť plastové stoličky a stoly v chladnom období na mieste, kam sa nedostane mráz. Pretože chlad môže spôsobiť na materiály malé trhlinky. To síce nemá vplyv na stabilitu, ale usádza sa lepšie špina a nábytok stráca na svojej kráse. Kvalitné výplety z polyratanu a iného hightech pletiva znášajú mráz zväčša dobre. Ale aj keď sú odolné voči UV žiareniu, znečisteniu a výkyvom teploty a vlhkosti, ostanú dlhšie pekné, keď prezimujú na chránenom mieste alebo pod ochrannou plachtou.

Záhradný nábytok z kovu

Záhradný nábytok z hliníka alebo ušľachtilého kovu môžete pokojne nechať vonku, pretože tieto materiály nehrdzavejú. Ak je však váš hliníkový alebo kovový nábytok pokrytý vrstvou umelej hmoty, predĺžite jeho životnosť, keď ho budete chrániť pred UV žiarením a silnými poklesmi teploty. Ak chcete nábytok prezimovať vonku, a chcete sa vyhnúť hrdzaveniu, dbajte - obzvlášť pri kovaných železných tepaných stoloch, stoličkách a laviciach - na kvalitný a predovšetkým nepoškodený náter.

Záhradný nábytok z tunajšieho dreva

Ako prírodný materiál má drevo aj prírodných škodcov: predovšetkým pod holým slnkom a v daždi ničia drevo permanentne plesne a hmyz. Keby človek nezasiahol, mohlo by dôjsť k jeho úplnému zničeniu. Ak je váš záhradný nábytok vyrobený z domáceho dreva ako smrek, smrekovec alebo buk, mali by ste ho rozhodne prezimovať v chránených vnútorných priestoroch. Vonku by hrozilo poškodenie laku a mohli by sa tvoriť plesne alebo sa doňho usadiť škodcovia. Najlepšie miesto pre prezimovanie takého dreveného nábytku je studená pivnica, lebo vo vykurovanom priestore by drevo mohlo vysýchať a tvorili by sa trhliny.

Záhradný nábytok z tvrdého dreva

Tvrdému drevu ako teak, bangkirai, douglasie, robinie alebo eukalyptus, vlhko, slnko, mráz a poklesy teploty až tak nevadia, pretože je od prírody veľmi konzistentné a už samotné má svoju ochranu vďaka éterickým olejom. Napriek tomu by ste záhradný nábytok z takéhoto dreva nemali nechať po celý rok bez ochrany pod holým nebom, ale cez zimu ho dať aspoň pod strechu.

K tomu jedna rada: ak sa z vášho dreveného nábytku chcete dlho tešiť, oplatí sa ho očistiť kefou alebo handrou od špiny, machu a iných nečistôt a osušené ho natrieť olejom na záhradný nábytok.

Zhrnutie

Uskladnený nábytok vydrží vždy dlhšie pekný. Aj pre záhradný nábytok, ktorý zimuje vonku platí, že zostane dlhšie pekný, ak je uskladnený pod prístreškom alebo na nejakom krytom mieste. To ho ochráni pred znečistením a UV žiarením, čo predlžuje život každému materiálu.

Využite pred zimou náš ochranný obal pre sedaciu zostavuOchranný obal pre záhradnú sedaciu zostavu 8 stoličiek + 1 stôl - 308 x 138 x 98Materiál: polyester 420D Oxford

Tip na záver: Využite pred zimou náš ochranný obal pre sedaciu zostavu. 


Sme e-shop overený zákazníkmi Heureky

 

"Skúsenosť len jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rýchla komunikácia, rýchle dodanie, video - montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresne rýchle dodanie"


Tovar vám doručíme kuriérmi 

Slovak Parcel Service - logo

123 kuriér

alebo si ho vyzdvihnete na odbernom mieste

Zásielkovňa

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním e-shopu súhlasíte s ich používaním.

 

 

×

Tovar zakúpený v našom e-shope môžete kedykoľvek vrátiť do 14 dní  Odstúpenie od zmluvy - Vrátenie tovaru do 14 dní