Uskladňovanie dreveného záhradného nábytku

Pridané: 1.5.2017 19:29:12 Počet zobrazení: 1201

01 Máj 2017

Popri správnom ošetrovaní má na životnosť nábytku vplyv aj uskladňovanie počas vlhkého a chladného ročného obdobia. Mnohé subtropické tvrdé drevá vydržia aj zimné obdobie, odolajú aj dažďu, mrazu, snehu a teplotným rozdielom. Preto môžu byť pod otvoreným nebom aj po celý rok.

Uskladňovanie dreveného záhradného nábytku

Je to však na úkor ich vzhľadu a životnosti. Vlhké a chladné počasie urýchľuje starnutie dreva a uberá mu na kráse. Preto sa odporúča aj záhradný nábytok zo subtropického dreva uskladňovať počas chladných a vlhkých mesiacov. Inak je to s nábytkom z mäkkého dreva. Tento nedokáže dlho odolávať poveternostným vplyvom. Rozhodne ho počas chladných mesiacov uskladňujte.

Bez ohľadu na to, či ide o tvrdé alebo mäkké drevo, zvoľte na uskladnenie suché, chladné a vetrané miesto. Drevo na suchom vykurovacom vzduchu vysýcha. V dôsledku toho časom krehne a dostáva trhliny. Ubezpečte sa, či v priestore dobre cirkuluje vzduch. Tým sa odstránia z neho aj zvyšky vlhka a efektívne sa zabráni tvorbe plesní. Na uskladňovanie sa dobre hodia pivnice a garáže.

Ak máte možnosť uskladňovať nábytok iba vonku, prikryte ho špeciálnou ochrannou fóliou. Dajte pritom na to, aby sa pod fóliou netvorila kondenzovaná voda. Tá by drevo napadla a to by rýchlo hnilo.

obal na záhradný nábytokochrana na záhradný nábytokvode-odolný obal na záhradný nábytok


Sme e-shop overený zákazníkmi Heureky

 

"Skúsenosť len jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rýchla komunikácia, rýchle dodanie, video - montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresne rýchle dodanie"


Tovar vám doručíme kuriérmi 

Slovak Parcel Service - logo

123 kuriér

alebo si ho vyzdvihnete na odbernom mieste

Zásielkovňa

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním e-shopu súhlasíte s ich používaním.

 

 

×

Tovar zakúpený v našom e-shope môžete kedykoľvek vrátiť do 14 dní  Odstúpenie od zmluvy - Vrátenie tovaru do 14 dní