Záhradné náradie, vďaka ktorému vás bude práca v záhrade baviť

28.2.2024 12:16:11 531

Či sa vaša záhrada ešte len prebúdza alebo ste už uprostred pestovateľskej sezóny, správne záhradné náradie a príslušenstvo sú pre starostlivosť o váš zelený raj kľúčové. Kvalitné nástroje a doplnky vám nielen uľahčia prácu, zabezpečia aj zdravý rast a krásu vašich rastlín. V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré kúsky by vo vašom záhradnom kráľovstve určite nemali chýbať!

Záhradné náradie, vďaka ktorému vás bude práca v záhrade baviť

Každý poriadny záhradkár potrebuje poriadne náradie a záhradné príslušenstvo, o tom niet pochýb. Pri výbere náradia je dôležité zvážiť potreby vašej záhrady a typ prác, ktoré plánujete vykonávať. S dobrým základným vybavením budete schopní efektívne a s radosťou spravovať svoju záhradu.

 

1. Fúriky a tašky na prenášanie záhradného materiálu

Fúrik je neodmysliteľnou súčasťou záhradného vybavenia. Či už potrebujete vykopať záhon, pripraviť pôdu na výsadbu, odstrániť burinu, konáre či lístie, fúrik vám poskytne spoľahlivú pomoc.

Pozinkovaný fúrik

Vľavo – fúrik s pozinkovanou vaničkou 80 l s nosnosťou 100 kg, vpravo – pozinkovaný fúrik 100 l s nosnosťou až 250 kg

 

Na premiestňovanie úrody, hliny, piesku či rôzneho záhradného odpadu môžete využiť pozinkované alebo plastové fúriky. Každý ponúka určité benefity – pozinkované fúriky majú dlhú životnosť, sú odolné voči extrémnym poveternostným podmienkam. Tieto fúriky sú tiež robustné, pevné a schopné niesť ťažký náklad. Na druhej strane plastové fúriky sú ľahké, dobre sa s nimi manipuluje, jednoducho sa čistia a nekorodujú. Plastový fúrik

Vľavo – 100 l plastový fúrik s nosnosťou 150 kg, vpravo – 75 l plastový vozík s vyklápaním a nosnosťou až 300 kg (150 kg pri sklápaní)

 

Na prenášanie záhradného materiálu (listy, konáre, tráva, burina…) vám skvelo poslúžia aj záhradné taškyTašky GARDEBRUK majú pevné rukoväte, spevnené steny, nosnosť až 50 kg a sú vyrobené s pevnej vodoodolnej látky.

 Záhradné tašky

Skladateľné tašky na lístie či iné materiály nájdete v našej ponuke v sade 4 ks, každá s objemom až 280 litrov

 

2. Pomocníci pre krásne zelený trávnik

Zbožňujete aj vy chodenie naboso po mäkkom zelenom „koberci“? Vysaďte si trávnik, ktorý vám budú závidieť aj vo vedľajšej dedine (či meste)! Dokonalý trávnik potrebuje správnu výsadbu, dostatočné zavlažovanie, podporu vo forme hnojiva, kosenie a pravidelnú starostlivosť.

 Valec na trávu

Valec na trávnik je nepostrádateľný pomocník v každej záhrade – ponúka mnohostranné využitie, napr. na osivo, piesok či hnojivo

 

Záhradný valec je praktickým pomocníkom pri zakladaní a údržbe trávnika i starostlivosti o pôdu. Postará sa o vyrovanie rôznych nerovností, zatlačenie semien do pôdy (aby boli chránené pred rozfúkaním či škodcami) a pohodlné hnojenie veľkých plôch. S aplikovaním osiva/hnojiva vám môže byť nápomocný aj posypový vozík. Ten viete naviac využiť aj na dávkovanie posypovej soli, piesku alebo štrku.

 Posypový vozík

Posypový vozík s objemom 25 litrov je viacúčelový nástroj, ktorý využijete vo svojej záhrade, ale i na chodníkoch a cestách

 

Súvislý a krásne zelený trávnik vyžaduje pravidelnú a dostatočnú závlahu, aby sa v pôde udržala vlhkosť. Uprednostňujte zalievanie skoro ráno alebo neskoro večer, aby sa minimalizovala straty vody v dôsledku odparovania.

 Záhradná hadica 30 m

Flexibilná záhradná hadica s dĺžkou 30 m vám pomôže nielen so zavlažovaním trávnika a rastlín, využijete ju aj pri iných činnostiach (čistenie bicykla, auta, terasy, chodníkov...)

 

Rovnomerné a účinné zavlažovanie vám zabezpečia impulzné postrekovače trávnika. Postarajú sa o to, aby váš trávnik dostal najmä v horúcich dňoch svoju rannú či večernú dávku vlahy.

Postrekovač na trávnik

Na veľké plochy využite postrekovač trávnika so stojanom s rozsahom zavlažovania 24 metrov alebo zapichovací postrekovač trávnika s rozsahom až 26 metrov

 

3. Kvetinové oblúky, opory a ploty

 Oblúk na popínavé rastliny

Vľavo – zdobený kvetinový oblúk s bráničkou, v strede – oblúková opora na ruže bez zdobenia, vpravo – opora na popínavé kvety

 

Kvetinové oblúky spravia z vašej záhrady čarovné romantické miesto. Oblúk na popínavé rastliny sa krásne vyníma pri vstupe do záhrady, záhradnom chodníku, lavičke či vo voľnom priestore. Hodí sa najmä na ruže, brečtan, plamienok, vinič a popínavé hortenzie. Popínavé rastliny pekne vyniknú aj na drevenej mriežke, ktorú zároveň môžete využiť ako plot či zástenu.

Drevený plot na popínavé rastliny

Drevená mriežka na popínavé rastliny so šírkou až 200 cm a výškou 107 cm sa dá roztiahnuť podľa potreby. V prípade, že ju zrovna nevyužívate, jednoducho ju zložíte

 

4. Stojany na kvety, vyvýšené záhony a kvetináče

Do svojho záhradného kráľovstva môžete priniesť aj ďalšie prvky, ako napr. rôzne typy kvetináčov, vertikálne záhrady, stojany či vyvýšené záhony. Tieto kúsky dokážu esteticky obohatiť váš exteriér, ponúkajú však aj viaceré funkčné výhody. Vaša záhrada tak môže plne rozkvitnúť do krásy a priniesť vám ešte viac úrody.

Stojan na kvety

Vľavo – sklápací poschodový stojan na kvetináče, v strede – antracitový plastový vyvýšený záhon a vpravo – kaskádové kvetináče na stenu (na kvety či bylinky)

 

5. Na pílenie, sekanie a prevoz dreva

Vďaka koze na pílenie dreva kmeň rýchlo a jednoducho napílite. Uľahčí vám prácu – kmeň máte umiestnený v pohodlnej výške, na stabilnej konštrukcii, nehýbe sa. Koza na drevo je vhodná pre ručnú aj reťazovú pílu, ľahko ju pripravíte na použitie.

Stojan na pílenie dreva

Vľavo – oceľová koza na pílenie dreva s brzdiacim ramenom, v strede – koza na pílenie rôznych hrúbok kmeňov, vpravo – vozík na palivové drevo

 

Teleskopické nožnice na konáre

Teleskopické nožnice na konáre s pílkou vám umožnia odpíliť či odstrihnúť aj ťažko dostupné konáre, vďaka sade sekery a štiepačky s ergonomickým držaním z uhlíkovej ocele C45 si polená či konáre jednoducho nasekáte

 

6. Solárne svietidlá do záhrady

Solárne svietidlá sú skvelým spôsobom, ako si svoju záhradu ešte viac zútulniť a zároveň šetrne využívať energiu zo slnka. Tieto svietidlá fungujú na základe solárnych panelov, ktoré počas dňa získavajú energiu zo slnečného svetla. Keď sa zotmie, svietidlá sa automaticky rozsvietia. Vo vašej záhrade vám dokážu vytvoriť príjemné osvetlenie v okolí chodníkov, na terasách či v kvetinových záhonoch.

LED solárne svietidlá do záhrady

Vľavo – zapichovacie solárne LED lampy 4 ks s dizajnom kameňa, v strede – solárne záhradné svietidlo s efektom plameňa 2 ks, vpravo – solárne nástenné LED svietidlo 6 ks v sade

 

Nezabúdajte, že správne záhradnícke vybavenie a príslušenstvo nie je len investíciou do krásnych rastlín a bohatej úrody, ale aj do radosti a pohody pri záhradníckych prácach či oddychu v záhrade 🙂.

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie